پرسش های پرتکرار

چطور ثبت نام کنم؟

کافیست وارد صفحه ثبت نام شده، نام، ایمیل و رمز عبور دلخواه خود را وارد کنید و روی دکمه ثبت نام کلیک کنید.

فرامهر برای راحتی شما درخواست تکرار رمز عبور نمیکند، برای اطمینان از درست وارد کردن روز عبور، میتوانید با کلیک روی دکمه قفل، رمز عبور وارد شده را ببینید و مجددا مخفی کنید.

رمز عبور خودم را فراموش کرده ام چکار کنم؟

وارد صفحه بازیابی رمز عبور شده و ایمیل خود را وارد کنید، یک ایمیل حاوی لینک بازیابی رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

با کلیک روی لینک ارسال شده به صفحه تغییر رمز عبور منتقل میشوید، ایمیل و رمز عبور دلخواه خود را وارد کرده و روی دکمه ثبت رمز عبور تازه کلیک کنید.

فرامهر برای راحتی شما درخواست تکرار رمز عبور نمیکند، برای اطمینان از درست وارد کردن روز عبور، میتوانید با کلیک روی دکمه قفل، رمز عبور وارد شده را ببینید و مجددا مخفی کنید.

چطور با برنامه word تعداد کلمات را بشمارم؟

تعداد کلمات در گوشه سمت چپ نوار وضعیت در پائین برنامه ورد نمایش داده شده است. در صورتی که تعداد کلمات را نمیبینید، کافیست روی نوار وضعیت کلیک راست کنید تا منوی customize status bar باز شود. سپس روی گزینه word count کلیک کنید تا فعال شود. حالا باید بتوانید در پائین صفحه سمت چپ تعداد کلمات را ببینید. به عنوان مثال نوشته شده است 1324 words.

چطور تعداد کلمات را تخمین بزنم؟

هر صفحه استاندارد با یک فونت و سایز معمولی (مثلا فونت بی نازنین سایز 14) شامل حدود 250 کلمه است. در صورتی که از سایز و فونت عادی استفاده کرده اید، کافیست تعداد صفحات را ضربدر 250 کنید تا تعداد تقریبی کلمات به دست بیاید.

سعی کنید در تخمین زدن احتیاط کنید. در صورت اختلاف فاحش میان تعداد کلمات تخمین زده شده و تعداد واقعی کلمات، احتمال رد شدن پروژه توسط مجریان فرامهر وجود دارد.

قیمت پروژه های فرامهر چگونه محاسبه میشود؟

قیمت هر کلمه طبق درجه انتخاب شده × تعداد کلمات × نسبت فوریت

نسبت فوریت برای پروژه هایی که طبق مهلت تعیین شده کمتر از 1500 کلمه در روز باشند 1 (معادل 0%) و برای پروژه هایی که بین 1500 تا 2500 کلمه باشند 1.3 (معادل 30%) است.

چه درصدی از قیمت هر پروژه به مجریان فرامهر پرداخت میشود؟

در صورت تحویل به موقع پروژه 60% و در صورت تحویل همراه با تاخیر 40% مبلغ دریافت شده به مجری پروژه پرداخت میشود.

عنوان یا رشته تخصصی پروژه چیست؟

این گزینه موضوع یا فضای کلی متن پروژه را مشخص میکند و به مجریان فرامهر کمک میکند که با توجه به حیطه های تخصصی خود به پذیرش پروژه ها اقدام کنند.

در صورتی که متن شما مربوط به دامنه زبانی خاصی نیست میتوانید کلمه عمومی را وارد کنید.

چه مواردی را باید در توضیحات پروژه وارد کنم؟

هر گونه توضیحات یا پیامی که برای مجری پروژه دارید در این قسمت وارد کنید.

اگر پروژه شما باید در برنامه خاصی مثل فوتوشاپ یا پاورپوینت آماده شود می‌توانید در این قسمت به مجری اطلاع دهید. مثلاً بنویسید ترجمه باید در برنامه فوتوشاپ یا در قالب 30 اسلاید پاورپوینت آماده شود.

همچنین اگر متن پروژه شما چندان بلند نیست و تمایلی به آپلود فایل ندارید، میتوانید متن پروژه را در توضیحات وارد کنید.

صفحه ثبت پروژه میگوید آماده سازی این حجم در زمان تعیین شده ممکن نیست، چکار کنم؟

مهلت تعیین شده توسط شما به نسبت تعداد کلمات پروژه بسیار کوتاه است، برای اجرای پروژه با این ابعاد باید بیش از 2500 کلمه در روز پردازش شود که برای یک مجری مقدار زیادی است.

در صورتی که تمایل به اجرای این پروژه با همین مهلت دارید، میتوانید آن را به چند پروژه تقسیم کرده و برای هر قسمت یک پروژه جدید ایجاد کنید تا اجرای آن در مهلت تعیین شده توسط چند مجری ممکن باشد.

آیا صفحه پرداخت فرامهر امن است؟

بله، شما برای هر گونه پرداخت مربوط به خدمات فرامهر از سایت فرامهر خارج شده و از طریق سایت بانک اقدام به پرداخت میکنید.

برای حفظ امنیت اطلاعات بانکی خود، همیشه هنگام پرداخت اینترنتی و ورود اطلاعات کارت خود، به آدرس صفحه پرداخت و آیکون قفل سبز رنگ در کنار آدرس توجه کنید، این آدرس باید دقیقا آدرس بانک باشد.

مبلغ از حساب من کم شده اما پرداخت در فرامهر تایید نشده است. چه کار کنم؟

نگران نباشید، در صورتی که مبلغی از حساب شما کم شده اما به سایت فرامهر منتقل نشده یا پیام تایید پرداخت را دریافت نکرده اید، یعنی پول شما به حساب فرامهر منتقل نشده است.

درگاه بانکی حداکثر تا 72 ساعت دیگر پول را به حساب شما باز خواهد گرداند.

دستیار فرامهر را چگونه فعال کنم؟

از طریق برنامه تلگرام وارد صفحه دستیار فرامهر شوید و روی دکمه start کلیک کنید

در صورتی که قبلا فعالسازی کرده باشید میتوانید برای دریافت مجدد لینک فعالسازی دستور ‎/activate را وارد کنید.

دستیار فرامهر چه پیام هایی برای من خواهد فرستاد؟

دستیار فرامهر پیام ها و هشدار های مهمی چون تایید پرداخت، اضافه شدن فایل جدید به پروژه، اعلام عدم رضایت، قرار گرفتن پیام روی پروژه، نزدیک بودن مهلت پروژه یا تغییر وضعیت رزومه را به اطلاع کاربران خواهد رساند.